Leden 2013

Úplněk - pravda nebo báchorka?

31. ledna 2013 v 20:09 | Carolsa |  Co se jinam nevešlo
Vítejte,

Zachmuřili jste se nad nadpisem článku? :-) Dnes bych tu vlastně chtěla napsat příspěvek na trochu mystické téma. Před několika dny byl úplněk (myslím že zrovna v neděli) a to se mi nikdy zrovna moc dobře nespí. Mezi neustálým převalováním a bezesném neklidném spánku jsem tiše přemýtala, co vlastně způsobuje to, že se mi při kulatém měsíčku nikdy nedaří usnout. Měla jsem vždy za to, že je to kvůli přemíře světla, ale... počkat. I s pevně zataženými black-outy, přes které nepronikne jediný stříbrný paprsek? Tolik mi to vrtalo hlavou, že jsem si to dnes vyhledala. A zjistila jsem docela zajímavé věci.

Existuje spousta báchorek a výzkumů, co se úplňku týče. Nová luna podporuje v každém organismu více energie jak fyzicky, tak i psychicky. Do žil se vlévá nová enegie, zranění se hojí lépe, rostliny rychleji rostou a rodí se více dětí. Možná i to byla příčina báchorek starých kořenářek, že "býlí natrhané při úplňku má čarovnou moc" nebo "dítě rozené při měsíčku má mystycké schopnosti". Už jen to, že sám způsobuje příliv a odliv obrovských moří mluví samo za sebe. Bylo by asi trochu divné, kdyby nepůsobil i na lidi. :-)

Měsíc má zkrátka svou zářivou nespavou moc a na někoho působí méně a na někoho více. Mě nikdy nepřestane fascinovat ten stříbřitý kruh na obloze, který září spolu s hvězdami při temných nocích. I když to znamená, že se kvůli němu nevyspím. :-)

uplnek

Snad až bude zase příští luna, budeme všichni klidně spát. :-)
Carolsa

Básnička Oči

29. ledna 2013 v 18:45 | Carolsa |  Básničky
Krásný lednový večer Vám všem,

Právě před chvílí jsem dokončila svou třetí básničku pro tento blog. Její téma jsou Oči. A proč mě o tom vůbec napadlo básnit? :-) Nevím, mám dneska hodně poetickou náladu, která mě k tomu snad přivedla. Když jsem jela domů, sledovala jsem oči náhodných lidí a zjistila jsem, že o člověku mohou hodně prozradit. Jejich barva a jejich tvar Vám mohou leccos napovědět.

Například úzké černé oči schované za hustými řasami působí úplně jinak než poměnkově modné oči kulaté jak dva tenisáky. Za každými se schovává jiná duše a jiný typ člověka, ale vlastnosti jsou v nich nejprůhlednější nejvíce z celého těla. Teď už ale zase zpátky k mé básni! :-) Doufám, že se Vám bude líbit.


Plyšový medvídek (Téma týdne)

28. ledna 2013 v 16:34 | Carolsa |  Téma týdne
Ahojda,

Tak dnes jsem se rozhodla něco pro Vás napsat na téma týdne a tím je Plyšový medvídek. Musím přiznat, že když jsem tohle téma viděla poprvé, docela mě pobavilo. :-) Dnešní článek tedy bude věnovaný mojí lásce ke všemu plyšovému a heboučkému. Asi každý jsme měli v dětství svou oblíbenou hračku a moje byly plyšáci. Tiší malí kamrádi s věčným úsměvěm a velkýma očima, kteří Vám nikdy nikam neutečou ani se nikdy neotočí zády. Přítel na cestách zabalený do kufru připomínající kousek domova, který drží stráž nad Vaším polštářem. Dovolí si přinejmenším jen spadnout z poličky, pokud jste ho tam neposadili pořádně.

Věc, kterou jsem milovala nad všechno. Dodnes jich mám plné police, protože je mi líto je odložit napůdu. Jako malá jsem viděla Toy story a od té doby bych nikdy svoje hračky nikomu nedarovala. Možná je to sentiment, ale ty řeči jako: "Už ty plyšový zvířata zahoď, beztak se na ně jenom práší" mě skoro až citově uráží. Jsou to prostě moji kamarádi a hotovo. :-)

Můj nejoblíbenější plyšák je pes (teda vlastně dva psi). Jednoho mám už přes osm let a dodnes ještě leží u mě na matraci. Je to vlastně takový můj ochránce, protože když už mě všechno štve a plácnu sebou do peřin, to první co uvidím, když se hlavou dotknu polštáře je můj Kulička. Jeho veliké dojemné oči a srandovní uši.

Zkrátka plyšáci patří do mého nejužšího seznamu, který bych si s sebou vzala i kdyby mi za patami hořelo. Mají místo v mém srdci, které jim nikdy neodepřu a nikdy ho nepřebije ani ta nejdražší hračka na světě, kterou by mi cpali pod nos.


Doufám, že se Vám můj článek líbil a přispějete svým komentářem.
Mějte se krásně. :-)
Carolsa

Recept na vynikající Kokosové kuličky

27. ledna 2013 v 19:26 | Carolsa |  Co se jinam nevešlo
Čauky,

Tak dneska bude můj článek trochu jiného rázu než obvykle. Připravila jsem pro Vás totiž svůj receptík na Kokosové kuličky. :-) Včera jsme měli návštěvu v rodinném kruhu, tak jsem je mimoděk připravila a napadlo mě, že bych sem mohla dát recept. Jedná se vlastně o malinké kuličky, které výborně chutnají obzvláště těm, kteří milují kokos a neradi tráví příliš mnoho času u kuchyňského pultu. Recept je jednoduchý a v naší rodině se po něm vždy jen zapráší. :-)

Co budeme potřebovat:
velkou kostku měkkého tvarohu
pytlíček kokosu
cukr moučka
trochu mléka
čerstvé ovoce/ořechy na ozdobu

Co misky si dáme kostku tvarohu a smícháme ji s kokosem a s cukrem. Poměř ingrediencí dávejte podle chuti, protože někdo má například raději ne moc sladké s větší dávkou kokosu a někdo zase rád sladké jako cumel. Nejlépe rukama všechno zapracujeme. Doporučuji tam dát pro začátek radši víc tvarohu, aby se Vám z toho nesypal kokos a cukr. Do lepivé směsi přidáme s uvážením torchu mléka. Je hodně důležité, abyste tam přidali opravdu jen trochu, protože s hodně naředěnou směsí se nedá dobře pracovat.

A začneme tvarovat kuličky. Doporučuji nedělat je pro začátek moc velké, aby se dobře strkaly do pusy. Na vršek položíme ovocnou ozdobu, já mám třeba ráda borůvky nebo nejrůznější mandličky. Dáme tak na hodinku do lednice zatuhnout a... je hotovo. Teď už se bude jenom baštit. :-)

Doufám, že Vás můj recept inspiroval a taky trochu navnadil chuťové buňky.
Neváhejte vyzkoušet! :-)
Vaše Carolsa

Vazby vs. E-knihy (Co je lepší?)

25. ledna 2013 v 18:06 | Carolsa |  Diskuse
Zdravím,

Doufám, že dneska máte chuť do čtení a na čtení, protože přesně to dneska bude náplní mého článku. :-) Přesněji řečeno se budeme brouzdat tržními vodami a vezmeme si do hledáčku "obyčejné" knihy a e-knihy. Jistě jste si všichni už všimli, že na náš trh v minulém roce se dostal nový typ čtení knih a to ten elektronický. Obchodníci slibují téměř neškodný jas obrazovky čteček, příjemnější ceny a hlavně lepší dostupnost. Moje kamarádka má právě jednu takovou čtečku knih a tak už jsem měla možnost se s ní setkat. Uchvátil mě ten krásný design a přehlednost, kterou tvůrci vychytali, ale... něco mi na tom přece jenom chybělo.

Hodně záleží na typu člověka a na tom, co od knih očekává. Například někdo má raději, když sbalí čtečku do kapsy a někdo zase radši police plné oblíbených knih. Já jsem spíše ten druh, co se choulí do klubíčka v teple, vdechuje omamnou vůni svázaných stránek a s napětím čte "obyčejné" knihy. :-) Hodně záleží na názoru. Já docela dost koukám do všemožných obrazovek a tak si od nich u knížek ráda odpočinu. Vím, že e-knihy jsou se sníženým procentem jasu a s počítačem se to vůbec nedá srovnávat, ale já se stejně i tak nemůžu zbavit dojmu, že čtu knihu z obrazovky.

Prostě nedám dopustit na pravé vázané knihy a knihkupectví je můj nejoblíbenější obchod. Ta vůně tam a to ticho, které navozuje tak příjemnou atmosféru, že se tam cítím jako doma je úžasné. Ale nikomu jeho názor nevyvracím. E-knihy mají taky své výhody, které musím uznat. Například že se do nich vejde hned několik knih najednou, což je pro mou ve švech praskající knihovnu veliký přínos. :-)


A co si vy myslíte o knihách a e-knihách?
Hlasujte v anketě pod článkem a diskutujte v komentářích.

Přeji Vám krásný nadcházející víkend! :-)
Carolsa

Květinová louka (plastická tvorba)

24. ledna 2013 v 17:38 | Carolsa |  Moje výtvarná tvorba
Ahoj všichni,

Dneska si tak trochu zatvoříme a dnešní článek bude mít výtvarný motiv. :-) Na konci příspěvku si můžete prohlédnout můj vlastní obrázek, který jsem dnes sama nakreslila. Nedávno jsem na internetu našla jedno popisné video o plastické tvorbě a dost mě to zaujalo. Chtěla jsem to hned vyzkoušet a tak jsem hned v první volné chvilce popadla tužku a začala pracovat. Princip vlastně spočívá v tom, že se nejdříve načrtnou dosti výrazné obrysy. Já jsem použila tvrdou ostře řezanou obyčejnou tužku, protože jsem nic jiného po ruce neměla, ale už jsem viděla používat i tenký černý fix. Celé to musí mít tvrdý a jednoznačný rys, na obrázku by se nemělo objevit žádné stínovaní.

Dále si vybereme zářivé syté barvy, které mezi sebou hodně výrazně kontrastují. Ne však ale reflexní, protože přesně to by pokazilo celkový dojem plastiky na obrázku. Já jsem použila obyčejné barevné fixy Stabilo, ale obdivuji takové obrazy, které jsou nakresleny vodovými barvami s tenkým štětcem. To je prostě bomba! Pak už jenom nabarvit podle Vašeho gusta a... je hotovo. Jednoduché a hezké. :-)

Já jsem si jako svůj motiv vybrala květy, protože už se horzně těším na jaro, i když meterologové nic takového zatím neslibují. Doufám, že se Vám líbí. :-)


Básnička Ryba

23. ledna 2013 v 18:27 | Carolsa |  Básničky
Vítejte, vítejte!

Tak. Pro dnešek jsem si pro Vás připravila svou druhou básničku. Moje první (s názvem Vlčí zima) sklidila úspěch, za což Vám všem moc děkuju. :-) Dokonce jsem dostala i pár návrhů, že bych mohla básně publikovat častěji, což mě opravdu potěšilo. V budoucnu se tu objeví i některé z mých povídek. Ještě předtím bych pro Vás ráda připavila z každé takovou malou ochutnávku, která bude informovat o čem povídka bude, jak bude psána a kolik bude mít dílů. Možná bych zvládla nakrestil i nějaké postavy z příběhů a přidat je do upoutávky, ale to opravdu jenom možná, protože lidi moc kreslit neumím. :-) Co na to říkáte?

Ale teď už zase zpět k básničkám. Moje druhá nese jméno Ryba. Když jsem dneska krmila rybičky v našem akvárku, napadla mě úplně náhodou takhle báseň. Venku je teď lezavo a nevlídno, což jsem taky založila do několika veršů. Vlčí zima skončila smutně, tak tahle pro změnu končí zase vesele. Doufám, že se Vám bude líbit. :-)


Změny (Téma týdne)

22. ledna 2013 v 19:10 | Carolsa |  Téma týdne
Ahojda,

Dnes jsem se rozhodla napsat pro Vás něco na téma týdne, kterým jsou pro tentokrát Změny. Dlouho jsem na tímto tématem přemýšlela, protože mě docela zaskočilo. :-)

Začnu tím, jestli jsou změny vůbec dobré nebo špatné. Dá se vlastně říct, že změny jsou dobré jen když je považujeme za dobré. :-) Já vím, že je to takhle dost polopatě řečeno, ale svým způsobem je to pravda. Asi to vychází z toho, jací jsme a co v životě rádi děláme. Někdo má změny rád, jiný nikoli, ale některé změny nepřekousne ani ten nejostřílenější člověk. Někdy jsou moc malé, takže je snadno přehlédneme a někdy zase tak velké, že nám jsou proti srsti a musíme si na ně dlouho zvykat.

Ale jak říká přísloví: všechno zlé je pro něco dobré. I ty nejhloupější změny mají své světlé stránky, i když je mnohdy přes ty špatné nevidíme. Jak už jsem se dříve zmínila, na určité změny reagují i různé typy lidí. Akční extroverti je vesele vyhledávají a nic si z nich nedělají a zamlklí introverti se od nich raději drží dál a snaží se kolem nich tiše proplouvat. Na tom všem závisí naše názory a stejně tak i názor na změny.
Přeji Vám krásný zbytek dne. :-)
Carolsa

Básnička Vlčí zima

21. ledna 2013 v 21:15 | Carolsa |  Básničky
Dobrý večer Vám všem,

Už dříve jsem Vám slibovala, že tu přibudou nějaké ty moje literární tvorby a poezie. A právě tu pro Vás mám svou první (tentokrát básničku), která nese jméno Vlčí zima. :-) Těžko říct, co mě inspirovalo k jejímu napsání. Možná ta věčná zima, nebo to, že mám dnes pochmurnou, smutnou a zádumčivou náladu? Podle nálady se odráží téma a styl mého psaní, takže už jsem Vám trochu napověděla. Ano, tahle báseň končí smutně.


Spřátelené blogy aneb "Obíhám"

20. ledna 2013 v 10:52 | Carolsa |  Diskuse
Krásné dobré jitro Vám všem,

Dnešní téma bude tak trochu zahybat do diskuse. Neváhejte pod článek napsat, co si o něm myslíte i Vy! Spřátelené blogy, někdy také známé pod názvem SBénka. Každý máme své oblíbené stránky, na které vždy rádi zabrousíme, počteme si tam... no a zkrátka se tam rádi zdržujeme. Tak proč se o své oblíbence nepodělit také i na svých vlastních stránkách? Na tom není vůbec nic špatného. Pokud... se to ovšem nezvrhne z nevinnosti v povinnost.

Každý chce mít na své stránce nějakou tu návštěvnost. Potřebuje uspokojení, že jeho články někdo čte a že je jen tak neposílá do větru. To známe asi všichni. Ty nejnavštěvovanější blogy jsou samozřejmně i ty nejčtenější. Štve Vás malá návštěvnost? Pak není nic jednodušího než... REKLAMA! A to pořádná, na tom nejnavštěvovanjším blogu ze všech. Stačí si jen zažádat o přátelství. Každého zajímá, jaké blogy jeho oblíbený autor zná a tak zabloudí i na ten Váš, který je napsán na seznamu "Spřátelených blogů". Výborně! Na Vaši stránku teď konečně denně proudí davy lidí, kteří se na Vás napojí přes více navštěvovaný blog

Vaše efektivní strategie zabrala... ale jak na koho. Majiteli navštěvovaného blogu dojde, že už se na jeho články ani nepodíváte a staráte se jen o sebe. Dlouho už od Vás neviděl žádnou známku toho, že jste na jeho stránce byli. Koho by to nenaštvalo! A tak po Vás poždaduje důkaz...

A tak vznikají hrůzostrašné komentáře typu "Obíhám". Jsou to vzplozenci osobního zájmu, které si zajišťují postavení a trvalou návštěvnost. Proč byste se zatěžovali číst články, které Vás nezajímají? Vás zajímá jen ta návštěvnost, kterou si vydržujete tím hrozným "Obíhám".

Nechápejte mě špatně. Oblíbené adresy jsou samozřejmně dobré, ale jen pro ty, které je doopravdy považují za oblíbené. Je správné psát komentáře jen na blogy, které Vás doopravdy zajímají a kde máte co komentovat. Nikoli psát komentáře na blogy, kde jste si přečetli jen první dvě věty a návštěvnostní tabulku. :-)

A jaký názor zastáváte Vy? Připište ho pod tento článek.
Přeji Vám všem pohodový nedělní den. :-)
Carolsa

Není růže bez trní (Téma týdne)

19. ledna 2013 v 13:53 | Carolsa |  Téma týdne
Ahoj, ahoj,

Tentokrát jsem si pro Vás připravila něco na téma týdne (Není růže bez trní). Nebo i jinými slovy - nikdo není dokonalý. Co se Vám v hlavě propojí, když se řekne slovo "růže"? Krása, dokonalost, královská květina? Všechna tato slůvka určitě. Ale jen jedno se nikomu z nás nikdy nevybaví. Bolest. Představte si, že se zasněně díváte do dálky. Všeude je klid a ticho a před Vámi ve vlhké půdě kvete nádherná růže. Má červené plátky, roztomilé lístky a tenký stonek. Je tak krásná, až srdce plesá. Ano, ano tu rozhodně musíte mít. A chcete si ji odnést. Chcete ji mít jen vy, protože je tak neodolatelná. Skláníte se k ní jenže... au! Má trny, které pod celou tou její nádherou nešlo vůbec spatřit. A na prstu se vám bolestně červená korálek tmavé krve.

Beru toto prohlášení jako přísloví a radu. I pod jakkoli nejrozvinutějším květem, elegantní stopkou a lesklými lístky jsou trny, které kazí celou tu nepopsatenou krásu, ale zároveň ji i chrání.

Stejné je to totiž bohužel i s nějkterými lidmi. Na první pohled si říkáte, že by to mohl být bezva parťák nebo parťačka a že je pro vaši společnost úplně ten pravý. Jenže každý má své chyby. I ta nejdokonalejší věc na světě je má. Časem je objevíte buď lepším, nebo bolestným způsobem.


Přeji Vám, abyste se nikdy nenechali růžemi popíchat.
Carolsa

Úvodní článek

18. ledna 2013 v 17:20 | Carolsa |  Co se děje
Přeji Vám všem krásný zasněžený podvečer,

Jmenuji se Carolsa a budu Vás po celou tuto dobu provázet svým čerstvě založeným blogem. Jsem ráda, že jste na mé stránky zabloudili a trochu se tu porozhlédli. Ciťte se tady jako doma! V následujícím povídání Vás budu chtít tak trochu seznámit se svým novým blogem. Proč byly tyto stránky založeny, co se na nich bude v příštích měsících odehrávat a jaké motivy mají? Právě to se Vám teď budu snažit co nejvíce přiblížit.

Blog byl založen na základě mé lásce k tvůrčímu psaní a čtení. Ráda píši nejrůznější povídky a příběhy, proto si samozřejmně můžete v následujícím týdnu přečíst nějkterou z mých tvoreb, kterou sem později vložím. Nebudou tu ale jen mé tvorby. Můžete se těšit i na nějaké ty diskuze, názory, soutěže...

V oblasti blogů, nejsem žádný nováček. Před více než rokem jsem zrušila svůj první blog, který jsem provozovala přes tři roky. Důvod byl prostý. Hloupá adresa. Nevím, na co jsem myslela, když jsem si ho zakládala, ale když jsem si to uvědomila, bylo už pozdě. Blog se sám o sobě rozjel takovou rychlostí, že jsem se málem ani nestačila vzpamatovat. V té době totiž vládl jakýsi "blogový boom". Stačilo, abych dala svou adresu jedné své kamarádce, ta to předala zase své, ta té další, no a... znáte to. :-)

Co se týče téma tohoto blogu, bude dost rozmanité. Já vlastně píšu skoro o všem co mě napadne, ale zde se budu snažit publikovat hlavně články, co Vás zajímají. :-) Mám i nejrůznější známosti mezi zdejším blogery a blogerkami, takže pokud byste chtěli chytrý tip na to, kam si zajít pro radu, materiál nebo design mám pár vynikajících doporučení.

Mou povinností je Vás také seznámit s pravidly blogu, které se v nejbližší době objeví pod sloupkem stránky. Prosím Vás, aby jste je dodržovali a řídili se jimi, protože tu nejsou jen tak pro nic za nic. Přála bych si, abychom se tu všichni cítili dobře.

Doufám, že se Vám můj úvodní článek zalíbil a budete chtít podpořit můj blog svou návštěvností. Přeji Vám co nejkrásnější víkendové chvíle. :-)

Carolsa